Dit is een familiereis voor gezinnen met kinderen tot 19 jaar. Jordanië is een van de meest fascinerende landen van het Midden-Oosten. Je kunt uren dwalen door de verborgen stad Petra. In de Dode Zee kun je al drijvend in het water een boek lezen, zo zout is het water. Spectaculaire natuur vind je vooral in de Wadi Rum, een van de mooiste woestijngebieden ter wereld. Aan het eind van je Jordanië rondreis kun je met een snorkel op zoek gaan naar bontgekleurde vissen in de Rode Zee.
Dit is een familiereis voor gezinnen met kinderen tot 19 jaar. Jordanië is een van de meest fascinerende landen van het Midden-Oosten. Je kunt uren dwalen door de verborgen stad Petra. In de Dode Zee kun je al drijvend in het water een boek lezen, zo zout is het water. Spectaculaire natuur vind je vooral in de Wadi Rum, een van de mooiste woestijngebieden ter wereld. Aan het eind van je Jordanië rondreis kun je met een snorkel op zoek gaan naar bontgekleurde vissen in de Rode Zee.
Ronald: Geweldige reis naar een prachtig land. Aardige mensen en lekker eten.
Wendy: Jordanië, wat een belevenis! Ook voor tieners heel indrukwekkend, bijzonder, maar zeker ook relaxed!
“Echt leuk, drijven in de Dode Zee. Je hoeft helemaal geen moeite te doen om niet te zinken! Sterker nog: je kunt zo een boek erbij pakken. ”
Stella (13 jaar), ReizigerLees hoe wij het groene karakter van onze reizen bevorderen.
Koning Aap steunt Justdiggit in haar strijd tegen opwarming van de aarde.
Samen met onze lokale agenten steunen wij diverse projecten over de wereld.
Duurzaam reizen is rekening houden met mensen, natuur en cultuur.
Internationaal paspoort:
Wij adviseren je om op reis te gaan met een internationaal paspoort dat bij terugkeer van je reis nog minimaal zes maanden geldig is. Als je naar Jordanië reist moet je paspoort beschikken over tenminste 2 lege visumpagina's tegenover elkaar. Een noodpaspoort is niet toegestaan.
Visum:
Voor deze reis ontvangen reizigers met een Nederlandse of Belgische nationaliteit een 'Visa on Arrival'. Als wij de vlucht en/of transfer voor je verzorgen, dan regelen wij je groepsvisum. Deze ontvang je op de luchthaven van Amman. Hiervoor hebben wij een maand voor vertrek je paspoort gegevens nodig. Reizigers die indivueel reizen dienen op de luchthaven van Amman zelf een visum te betalen.
Als je afwijkend reist van de groep raden wij je aan om je goed te laten informeren over of een 'Visum on Arrival' mogelijk is. Onze partner Traveldocs helpt je graag verder en is telefonisch bereikbaar via +31 (0)23 2210004.
Traveldocs is een gespecialiseerde visumdienst voor Nederland (voor Nederlandse paspoorthouders) en België (voor Belgische paspoorthouders).
Kijk op de website van Traveldocs voor meer informatie:
- Nederlandse reizigers bezoeken: traveldocs.nl/koningaap-nl
- Belgische reizigers bezoeken: traveldocs.nl/koningaap-be
Aanvullende informatie is ook terug te vinden onder het tabblad ‘Meer reisinfo’ bij iedere reis.
Reizigers die niet beschikken over de Nederlandse of Belgische nationaliteit, dienen zelf contact op te nemen met de betreffende ambassade(s) en hun eventuele visum te regelen.
Reizigers met meereizende kinderen onder de 18 jaar dienen zelf bij de betreffende ambassade/consulaat te informeren naar eventuele aanvullende toelatingseisen.
Het is ten allen tijde je eigen verantwoordelijkheid om te zorgen voor de juiste (in)reisdocumenten.
Bij veel reizen die we aanbieden zijn inentingen tegen de belangrijkste ziekten noodzakelijk. Niet het meest leuke deel van je reisvoorbereiding maar wel onvermijdelijk. Wij zijn niet medisch geschoold en mogen daarom hierover geen advies geven.
Koning Aap Nederland heeft in samenwerking met Thuisvaccinatie.nl een oplossing gevonden voor deze vaak tijdrovende klus. In plaats van dat jij naar de GGD of huisarts moet gaan, komt een huisarts bij je thuis op het moment dat het jou schikt om de benodigde inentingen te zetten.
De Belgische reizigers kunnen voor de meest correcte en up-to-date informatie terecht bij de huisarts en/of bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde. Je kan ook op www.wanda.be online per land advies opvragen. Bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde kun je ook terecht voor je inentingen.
Ons voor- en najaar heeft de beste reistijd om Jordanië te bezoeken. De temperaturen zijn dan mild en de regen zou gestopt moeten zijn. In onze winter kan het er aardig koud en regenachtig zijn, vooral in de bergen (daar kan het zelfs sneeuwen). Mocht je in de zomer gaan (juni tot augustus), zorg dan in ieder geval voor een hoofddeksel, een zonnebril, voldoende zonnebrand en een waterfles.
Tijdens de reis door Jordanië maken we gebruik van hotels met twee- en driepersoonskamers (vaak een tweepersoonskamer met een extra bed erbij) met douche en toilet. Een ventilator of de airconditioning ontbreekt zelden. In Dana en in Wadi Rum overnachten we in tenten, of, zo je wilt, gewoon in de open lucht.
Meer informatie over de hotels vind je onder het tabblad 'Accommodaties'.