Online Chat
Over onsDuurzaam reizenNieuwsbriefContact Vragen? Bel 020-7887700

Waar ben je naar op zoek?

header image
Explore
8,0 (22)

Rondreis Bulgarije & Roemenië

16 dagen
v.a. € 3.395,-

Van Thracië naar Transsylvanië

Geschiedenis en natuur zijn ruim aanwezig tijdens deze reis, maar het echte Bulgarije en Roemenië leer je  kennen door in contact te komen met de lokale bevolking. Je bezoekt daarom prachtige middeleeuwse dorpen en steden, gebruikt bijzondere vervoersmiddelen zoals een smalspoortrein in de bergen en overnacht in sfeervolle dorpen. Kijk of kook mee tijdens het bereiden van Bulgaarse lekkernijen en geniet tijdens een wandeling door het ongerepte Roemeense landschap. Geluk zit in deze onontdekte landen vaak in de kleinste dingen.

Geschiedenis en natuur zijn ruim aanwezig tijdens deze reis, maar het echte Bulgarije en Roemenië leer je  kennen door in contact te komen met de lokale bevolking. Je bezoekt daarom prachtige middeleeuwse dorpen en steden, gebruikt bijzondere vervoersmiddelen zoals een smalspoortrein in de bergen en overnacht in sfeervolle dorpen. Kijk of kook mee tijdens het bereiden van Bulgaarse lekkernijen en geniet tijdens een wandeling door het ongerepte Roemeense landschap. Geluk zit in deze onontdekte landen vaak in de kleinste dingen.

Kies deze reis omdat

  • Unieke route
  • Verblijf in Bulgaarse en Roemeense dorpen
  • Veel UNESCO Werelderfgoed
  • Reis met een lokale smalspoortrein door de Rhodope bergen
  • Sighisoara, de best bewaarde middeleeuwse stad van Europa
  • 5x diner en 3x lunch inbegrepen
  • Ervaar verschillende oude ambachten
  • Alle ontbijten inbegrepen
  • Kleine groepen van maximaal 18 deelnemers

Totale beoordeling

8,0
22 respondenten

Laatste reviews

Vertrekdatum: 06/06/2025

Beoordeling: 9

9

Harry: Over de hele linie een topreis, bijzondere landen die ik eigenlijk van te voren niet kende, zeer goede reisbegeleiders, prachtige natuur, mooie oude plaatsen. Kortom, gewoon doen. Helemaal goed.

Vertrekdatum: 06/06/2025

Beoordeling: 9

9

Jan: Een prachtige reis door 2 ex-Oostbloklanden. Waarschijnlijk dank zij hun toetreding tot de EU behoorlijk verwesterd en welvarend. Goede wegen. Perfecte lokale Engelstalige reisbegeleiding. Prima hotels, centraal gelegen. Leuke guesthouses en homestays. Veel lunches en diners inbegrepen.

Oude ambachten worden in Roemenië nog van generatie op generatie doorgegeven. Het dorpje Corund is niet alleen een lust voor het oog, je kunt er ook het bewerken van tonderzwammen en het maken van bijzonder kleurrijk aardewerk aanschouwen.

“Oude ambachten worden in Roemenië nog van generatie op generatie doorgegeven. Het dorpje Corund is niet alleen een lust voor het oog, je kunt er ook het bewerken van tonderzwammen en het maken van bijzonder kleurrijk aardewerk aanschouwen. ”

Écht op reis, TIP

Raak geïnspireerd door Bulgarije

Informatie is niet beschikbaar.

Veelgestelde vragen Rondreis Bulgarije & Roemenië

Welke reisdocumenten heb ik nodig voor Bulgarije?

Internationaal paspoort of identiteitskaart (ID-kaart):
Wij adviseren je om op reis te gaan met een internationaal paspoort of identiteitskaart dat bij terugkeer van je reis nog minimaal zes maanden geldig is.

Visum:
Voor deze bestemming is er voor reizigers met een Nederlandse of Belgische nationaliteit geen visum nodig.

Als je afwijkend reist van de groep raden wij je aan om je goed te laten informeren over of je een visum nodig hebt. Onze partner Traveldocs helpt je graag verder en is telefonisch bereikbaar via +31 (0) 23 2210004. Traveldocs is een gespecialiseerde visumdienst voor Nederland (voor Nederlandse paspoorthouders) en België (voor Belgische paspoorthouders).

Kijk op de website van Traveldocs voor meer informatie: 

- Nederlandse reizigers bezoeken: visum-legalisatie.nl/koningaap-nl
- Belgische reizigers bezoeken: visum-legalisatie.nl/koningaap-be 

Aanvullende informatie is ook terug te vinden onder het tabblad ‘Meer reisinfo’ bij iedere reis.

Reizigers die niet beschikken over de Nederlandse of Belgische nationaliteit, dienen zelf contact op te nemen met de betreffende ambassade(s) en hun eventuele visum te regelen.

Reizigers met meereizende kinderen onder de 18 jaar dienen zelf bij de betreffende ambassade te infomeren naar eventuele aanvullende toelatingseisen.

Het is ten allen tijde je eigen verantwoordelijkheid om te zorgen voor de juiste (in)reisdocumenten.

Heb ik inentingen nodig voor mijn reis door Bulgarije?

Bij veel reizen die we aanbieden zijn inentingen tegen de belangrijkste ziekten noodzakelijk. Niet het meest leuke deel van je reisvoorbereiding maar wel onvermijdelijk. Wij zijn niet medisch geschoold en mogen daarom hierover geen advies geven.

Koning Aap Nederland heeft in samenwerking met Thuisvaccinatie.nl een oplossing gevonden voor deze vaak tijdrovende klus. In plaats van dat jij naar de GGD of huisarts moet gaan, komt een huisarts bij je thuis op het moment dat het jou schikt om de benodigde inentingen te zetten. 

De Belgische reizigers kunnen voor de meest correcte en up-to-date informatie terecht bij de huisarts en/of bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde.  Je kan ook op www.wanda.be online per land advies opvragen. Bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde kun je ook terecht voor je inentingen.

Wat is de beste reistijd voor Bulgarije?

Bulgarije heeft een gematigd landklimaat met warme zomers en koude winters. Oftewel; zeer wisselende seizoenen. Er kan in het hele land overvloedige sneeuwval zijn van december tot midden maart, vooral in de bergachtige gebieden. De beste reistijd voor Bulgarije is van juni t/m september.

In het zuiden is het gemiddeld drie graden warmer dan in het noorden. Naast veel zonuren moet je het gehele jaar rekening houden met neerslag. In de zomer zijn er vaak regenbuien en onweer, vooral in de bergen.

De Bulgaarse kust is zowel voor toeristen als locals de zomer hotspot met gegarandeerd zomers weer en veel zon. In de bergen ligt de temperatuur gemiddeld iets lager en heb je meer kans op wisseld weer met ook regen. 

Hoe overnachten we in Bulgarije?

Tijdens de reis slapen we een aantal keer in hotels (in Sofia, Plovdiv en Veliko Tarnovo). Daarnaast slapen we een enkele keer in Gorno Draglishte in een sfeervol (door een familie gerund) guesthouse. Bij de selectie van onze hotels en guesthouses hebben we met name gelet op de locatie, hygiëne en sfeer.

Vanwege het unieke karakter van deze reis is een éénpersoonskamer beperkt mogelijk en altijd op aanvraag. In Gorno Dragliste is een éénpersoonskamer niet mogelijk. Het kan in Gorno Draglishte voorkomen dat deelnemers over verschillende guesthouses worden verdeeld. Alle (soms 'homemade') ontbijten zijn inclusief. In Gorno Draglishte Viscri en Brasov is tevens het diner inbegrepen.

Onder het tabblad ‘Accommodaties’ kun je foto’s zien van de door ons gebruikte hotels (onder voorbehoud van wijzigingen) voor deze reis.