Online Chat
Over onsDuurzaam reizenNieuwsbriefContact Vragen? Bel 020-7887700

Waar ben je naar op zoek?

header image
Familie
8,1 (180)

Familiereis Zuid-Afrika & Eswatini

23 dagen
v.a. € 3.753,-

Cultuur en natuur

Dit is een familiereis voor gezinnen met kinderen tot 19 jaar. Tijdens deze heel afwisselende reis ga je in de wildparken van Kruger en Addo op zoek naar leeuwen, neushoorns, olifanten en zebra’s. Aan de kust kun je, naast mooie stranden, nijlpaarden, walvissen en dolfijnen spotten. Voor eeuwenoude Afrikaanse tradities en de kans om op de fiets op zoek naar wilde dieren te gaan, moet je in het Koninkrijk van eSwatini zijn! Dat Zuid-Afrika heel veel meer dan alleen wildparken te bieden heeft, ervaar je in de oude mijnwerkersdorpjes en het overweldigende berglandschap in het noorden, terwijl je in het zuiden historische stadjes met een sterk Nederlands verleden en een prachtige kuststrook bezoekt. Als toetje eindig je je reis in Kaapstad, een van de mooist gelegen steden ter wereld!

Dit is een familiereis voor gezinnen met kinderen tot 19 jaar. Tijdens deze heel afwisselende reis ga je in de wildparken van Kruger en Addo op zoek naar leeuwen, neushoorns, olifanten en zebra’s. Aan de kust kun je, naast mooie stranden, nijlpaarden, walvissen en dolfijnen spotten. Voor eeuwenoude Afrikaanse tradities en de kans om op de fiets op zoek naar wilde dieren te gaan, moet je in het Koninkrijk van eSwatini zijn! Dat Zuid-Afrika heel veel meer dan alleen wildparken te bieden heeft, ervaar je in de oude mijnwerkersdorpjes en het overweldigende berglandschap in het noorden, terwijl je in het zuiden historische stadjes met een sterk Nederlands verleden en een prachtige kuststrook bezoekt. Als toetje eindig je je reis in Kaapstad, een van de mooist gelegen steden ter wereld!

Kies deze reis omdat

  • Speciale familiereis: voor reislustige ouders en kinderen
  • Comfortabele hotels incl. ontbijt, bijna altijd met zwembad
  • Actieve familiereis met fiets-, snorkel- en wandelmogelijkheden
  • Bezoek de bekendste hoogtepunten van Zuid-Afrika
  • Op zoek naar de ‘Big Five’ in Kruger Nationaal Park
  • Reis over de Panoramaroute en de Tuinroute
  • Bijzonder verblijf in het Koninkrijk van eSwatini
  • Ontdek de bijzondere kust bij Saint Lucia
  • Tel olifanten in het Addo Elephant Nationaal Park
  • Leuke optionele excursies zoals kooklessen, surfen en ranger les
  • Entreegelden twv € 105 inbegrepen
  • Kleine groepen van maximaal 20 deelnemers

Totale beoordeling

8,1
180 respondenten

Laatste reviews

Vertrekdatum: 16/07/2024

Beoordeling: 9

9

Cédric: We hadden als gezin heel lang uitgekeken naar deze grote familiereis door Zuid-Afrika. Het was alles wat we hoopten en meer. Zuid-Afrika is een bijzonder land. We hebben zo veel fantastische dingen gezien en gedaan. Dit vergeten wij en onze kinderen nooit meer! We zijn zeer tevreden van Koning Aap. Alles was goed geregeld en we hadden ter plekke een uitstekende reisbegeleider die er alles aan deed om het ons naar onze zin te maken. Hij legde ons telkens heel goed uit wat we de komende dagen konden verwachten. Het programma werd netjes gevolgd zoals het in de reisbeschrijving beschreven werd. Eens de reis begint, kan je echt ontspannen en genieten. Dat is, achteraf gezien, wat ons betreft, het grootste voordeel van deze manier van reizen t.o.v. zelf alles uitstippelen en organiseren. De richtbedragen die je op de site vindt wat betreft zakgeld kloppen ongeveer met wat we uitgegeven hebben. Eten ter plekke is niet duur. De extra excursies zijn soms prijzig, maar echt een must. Voor je vertrekt, moet je beseffen dat dit best een intensieve reis is. Je zit regelmatig een paar uur op de bus, je leeft drie weken uit je koffer en de dagen beginnen vroeg. Dit is zeker goed te doen, maar een rustvakantie is het natuurlijk niet. Dit is iets wat je misschien in je achterhoofd moet houden als je overweegt met jongere kinderen te reizen. We verbleven vaak in heel leuke accommodaties, vooral rond Kruger. Enkel in Eswatini waren we zeer teleurgesteld dat we niet in Mlilwane zelf (en de originele 'beehives') logeerden, maar in een afgelegen resort op 60 km er vandaan waar niets te doen was. Dit was een tegenvaller, vooral omdat dit leuke verblijf in de online presentatie zo uitgebreid besproken wordt... Gelukkig was dit het enige minpunt op een lange reis.

Vertrekdatum: 21/07/2023

Beoordeling: 7

7

Marco: We hebben een mooie reis gehad veel gezien en meegemaakt, maar de opties zouden wat ons betreft gewoon bij het pakket erin mogen zitten, voor een onbezorgde vakantie.

Ik vond alles super. Het mooie land, de aardige mensen, de goede gids en chauffeur en de leuke groep waarmee we hebben gereisd.

“Ik vond alles super. Het mooie land, de aardige mensen, de goede gids en chauffeur en de leuke groep waarmee we hebben gereisd.”

Anouk (15 jaar), Reiziger

Raak geïnspireerd door Zuid-Afrika

Veelgestelde vragen Familiereis Zuid-Afrika & Eswatini

Heb ik een visum nodig voor Zuid-Afrika?

Internationaal paspoort:
Wij adviseren je om op reis te gaan met een internationaal paspoort dat bij terugkeer van je reis nog minimaal 30 dagen geldig is. Als je naar Zuid-Afrika reist moet je paspoort beschikken over tenminste 2 lege visumpagina’s tegenover elkaar.

Visum:
Voor deze bestemming is voor reizigers met een Nederlandse of Belgische nationaliteit geen visum nodig bij een verblijf van maximaal 90 dagen.

Als je afwijkend reist van de groepsreis raden wij je aan om je goed te laten informeren over of je een visum nodig hebt. Onze partner Traveldocs helpt je graag verder en is telefonisch bereikbaar via +31 (0)23 2210004. Traveldocs is een gespecialiseerde visumdienst voor Nederland (voor Nederlandse paspoorthouders) en België (voor Belgische paspoorthouders).

Kijk op de website van Traveldocs voor meer informatie: visum-legalisatie.nl/koningaap

Aanvullende informatie is ook terug te vinden onder het tabblad ‘Meer reisinfo’ bij iedere reis.

Reizigers die niet beschikken over de Nederlandse of Belgische nationaliteit, dienen zelf contact op te nemen met de betreffende ambassade(s) en hun eventuele visum te regelen.

Reizigers met meereizende kinderen onder de 18 jaar dienen zelf bij de betreffende ambassade/consulaat te informeren naar eventuele aanvullende toelatingseisen.

Het is ten allen tijde je eigen verantwoordelijkheid om te zorgen voor de juiste (in)reisdocumenten.

 

Heb je inentingen nodig voor Zuid-Afrika?

Bij veel reizen die we aanbieden zijn inentingen tegen de belangrijkste ziekten noodzakelijk. Niet het meest leuke deel van je reisvoorbereiding maar wel onvermijdelijk. Wij zijn niet medisch geschoold en mogen daarom hierover geen advies geven.

Koning Aap heeft in samenwerking met Thuisvaccinatie.nl een oplossing gevonden voor deze vaak tijdrovende klus. In plaats van dat jij naar de GGD of huisarts moet gaan, komt een huisarts bij je thuis op het moment dat het jou schikt om de benodigde inentingen te zetten. 

De Belgische reizigers kunnen voor de meest correcte en up-to-date informatie terecht bij de huisarts en/of bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde.  Je kan ook op www.wanda.be online per land advies opvragen. Bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde kun je ook terecht voor je inentingen.

Wat is de beste reistijd voor Zuid-Afrika?

Zuid-Afrika ligt op het zuidelijk halfrond, waardoor de seizoenen er tegengesteld zijn aan die in Nederland/België. Wanneer het bij ons dus zomer is, is het daar winter en andersom. Zuid-Afrika kent een gematigd klimaat. De regenval is ongelijk verdeeld over het oosten en het (droge) westen.

In het zuidwesten van de provincie West-Kaap, een gebied met een mediterraan klimaat, regent het in de winter (juni en juli). Langs de Kaapse zuidkust regent het ook wel in de zomer (november tot maart). In de rest van het land valt tachtig procent van de regen alleen in de zomermaanden. De zomers zijn warm tot heet, de winters droog en gematigd.

De oostelijke provincies KwaZulu-Natal, Limpopo en Mpumalanga, waar het Krugerpark ligt, kennen een subtropisch klimaat. In hooggelegen gebieden zoals Lesotho kan het in juli en augustus ‘s nachts vriezen.

Hoe overnachten we?

We overnachten tijdens de reis in verschillende soorten accommodaties; de ene keer eenvoudiger, de andere keer luxer. In elke accommodatie heb je de beschikking over eigen sanitair. Je verblijf is op basis van logies met ontbijt.

Meer informatie over de accommodaties vind je onder het tabblad 'Meer reisinfo' en dan klikken op 'Accommodatie en transport'. Voor foto's kun je terecht onder het tabblad 'Accommodaties' bij jouw reis.