Online Chat
Over onsDuurzaam reizenNieuwsbriefContact Vragen? Bel 020-7887700

Waar ben je naar op zoek?

header image
Explore
8,2 (94)

Rondreis Centraal-Azië

22 dagen
v.a. € 3.813,-

Reisbeschrijving

Hieronder vind je een overzicht met de dag-tot-dag beschrijving. Elk bolletje op de tijdslijn is aanklikbaar. Wanneer je op een bolletje klikt, ga je automatisch naar de desbetreffende dag. Indien de tijdslijn te lang is, worden er pijlen getoond. Adhv deze pijlen kan je dan verder navigeren op de tijdslijn.

Hieronder vind je een overzicht met de dag-tot-dag beschrijving. Elk bolletje op de tijdslijn is aanklikbaar. Wanneer je op een bolletje klikt, ga je automatisch naar de desbetreffende dag. Indien de tijdslijn te lang is, worden er pijlen getoond. Adhv deze pijlen kan je dan verder navigeren op de tijdslijn.

Legenda

1 of meerdere dagen van de reis
De eerste en laatste dag van de reis
De geselecteerde dag met meer informatie
Een verlenging voor na de reis

Dag 1-2

Ashgabat

Dag 3

Darwaza

Dag 4-5

Khiva

Dag 6-8

Buchara

Dag 9-10

Samarkand

Dag 11

Tashkent

Dag 12

Fergana

Dag 13

Osh

Dag 14

Chichkan

Dag 15-16

Son Kul

Dag 17-18

Tuura Suu

Dag 19

Karakol

Dag 20-21

Almaty

Dag 22

Aankomst

Dag 3

Dag 1: Vertrek - Aankomst Ashgabat (Turkmenistan)

Vertrek  - Aankomst Ashgabat (Turkmenistan)
Je vliegt vandaag naar Ashgabat in Turkmenistan waar je in de loop van de nacht of vroege ochtend van dag 2 aankomt. Je Centraal Azië rondreis is begonnen!

Let op: Voor Turkmenistan moet aan de grens nog een permit gekocht worden, waarvoor je twee pasfoto's nodig hebt en 14 USD (cash, onder voorbehoud van wijzigingen) moet worden betaald. Vergeet dit dus niet mee te nemen! In Turkmenistan krijg je voor US Dollars een goede wisselkoers, voor Euros een heel slechte wisselkoers (als ze al geaccepteerd worden). Let erop dat alleen Dollarbiljetten in goede conditie worden geaccepteerd. 

Local Impact Score
Voor elke reis streven we naar een minimale impact op het klimaat en een maximale positieve impact op de lokale omgeving. Om inzichtelijk te maken welk deel van onze uitgaven en de uitgaven van onze reizigers bij de lokale gemeenschap terecht komt, hebben wij een Local Impact Score ontwikkeld. De Local Impact Score van deze reis is: 65
Lees meer over de Local Impact Score.

Dag 2: Ashgabat

Ashgabat
Ashgabat is een bijzondere plaats. Het centrum van de stad is opgetrokken uit wit marmer. Kosten nog moeite lijken gespaard om de bezoeker een indruk van de rijkdom van het land te willen geven. Het contrast met de rest van het land is enorm. Tussen de grote witte gebouwen prijken minstens zo bijzondere monumenten. Zo liet de voormalige president, Turkmenbashi, overal door de stad gouden beelden van zichzelf plaatsen. Zijn opvolger als president, Gurbanguly Berdimuhamedov, verplaatste de beelden van zijn voorganger beetje bij beetje naar de buitenwijken en heeft in 2015 een enorm beeld van zichzelf in de stad laten plaatsen. Hij trad in 2022 af en zijn zoon Serdar Berdimuhamedov volgde hem op. Je maakt vandaag met een eigen bus een eerste stadstour door Ashgabat.

Sluit de dag af met een traditionele Turkmeense maaltijd, en proef de soepjes, snackjes (somsa, manti) en de Turkmeense variant van ‘plov’ (een typisch Centraal-Aziatisch rijstgerecht). Uiteraard kan dit onder het genot van Turkmeense wodka of een glas wijn.

Let op: In Turkmenistan moeten toeristen zich na aankomst laten registreren. Hiervoor zijn twee identieke pasfoto's nodig en moet 12 USD (cash) worden betaald. Vergeet dit dus niet mee te nemen!

Dag 3