Wie aan Egypte denkt, ziet meteen de piramides en de woestijn voor zich. Maar een reis naar Egypte is zoveel rijker dan dat. Tijdens mijn groepsreis met Koning Aap ontdekte ik een land dat bruist, leeft en blijft verbazen. Toen ik gevraagd werd om mijn 10 favoriete foto’s te kiezen, begon de bijna onmogelijke zoektocht naar beelden die dit land het best samenvatten. Hier zijn de plekken en momenten die voor mij echt horen bij een Egypte rondreis.
In mijn foto’s hou ik van contrasten. Het vertelt een verhaal en het licht iets uit. Of het nu licht en donker is, druk en rustig, of oud en nieuw. Het geeft foto’s een geweldige dynamiek. Op de achtergrond zie je de imposante piramides. Voor mij weerspiegelt het hoe het moderne leven en de historie van de stad hand in hand gaan. Dat contrast tussen oud en nieuw maakt Egypte zo bijzonder. Dit soort momenten ervaar je tijdens een groepsreis Egypte echt overal.
“Hé kijk, daar een tempel!” We wisten dat we naar een tempel gingen, maar niet dat we hem van hier al zouden zien. Ik hou van diepte in een beeld en vooral van een verhaal. Ik heb bewust wat van de boot mee in beeld gebracht zodat ik echt het verhaal van onze trip naar de Philae-tempel kon vertellen. Dit was de eerste tempel die we bezochten na ons avontuur op de nachttrein, en hij stelde niet teleur. Tijdens het varen duikt deze tempel ineens op en wordt hij groter naarmate je dichterbij komt. Eens op het eiland is het genieten van deze prachtige plek, maar vooral de tocht ernaartoe maakt deze tempel zo speciaal.
De Vallei der Koningen. Ik had er zoveel over gehoord en toch wist het me te verrassen. Een vallei met langs weerszijden tombes van grote farao’s en koningen. Zelfs in de ochtend is het hier al warm, maar het is het helemaal waard. Als je wat verder stapt dan de rest, krijg je dit zicht en zijn er bijna geen andere mensen te zien. De tombes zelf zijn prachtig en allemaal uniek.
Als je je klein wilt voelen, moet je naar Abu Simbel. Wat een enorme tempel is dit. De tempel is amper goed op beeld te krijgen, maar de details zijn minstens even mooi. Het idee dat dit duizenden jaren oud is, blijft ongelooflijk. Wanneer je het beeld van dichterbij bekijkt, zie je pas hoeveel details erin zitten.
PS: wist je dat deze tempel ooit verplaatst is? Bij de bouw van het Nasser-stuwmeer in Aswan moesten enkele tempels verplaatst worden. UNESCO heeft hier echt een huzarenstukje geleverd.
Ook deze foto nam ik in Caïro. Deze stad is zo fotogeniek dat ik er makkelijk 10 foto’s van had kunnen kiezen. Deze wijk was misschien wel een van mijn favoriete plekken van heel Egypte. Dit is de Al-Moez Li-Din Allah Al-Fatimi-wijk, het oude islamitische deel van de stad. Ondanks dat het uitkomt op Khan el-Khalili, zie je er veel minder toeristen. Mensen verkopen fruit, groenten en natuurlijk ook kledij en souvenirs. Maar de schoonheid zit in de gebouwen, de sfeer en de details. Je ziet een mooie moskee, gezellige huisjes en unieke houten ramen. Waar je ook kijkt, valt er iets te zien of te fotograferen. Je voelt echt hoe het leven er verloopt. Je waant je bijna in Aladdin.
Dit is een heel eenvoudige foto, maar wel een van mijn favorieten. Het dagelijkse leven vastleggen is zo bijzonder. Ondanks dat Egypte niet ver weg is, kom je toch in een totaal andere wereld terecht. Je hebt de tuktuk, de lokale winkel en het Arabische schrift dat zo prachtig oogt. Naar waar of wie je ook kijkt, je kan elk moment een nieuw verhaal bedenken bij deze foto.
De Nijl is de levensader van Egypte en dat voel en zie je. Het leven van het land speelt zich af waar de rivier stroomt. In Aswan kan je perfect de rivier op en de Nijl van dichtbij meemaken. Van op de boot zie je niet alleen vogels voorbij vliegen soms zie je ook koeien die grazen in het weinig gras of locals met kamelen. Wat ik hier in beeld wou brengen was hoe dicht de woestijn altijd is in Egypte. Hoge duinen het groen met soms wat palmbomen en de Nijl schetsen de natuur in het land. In mijn beelden zoek ik m altijd naar een soort balans in teksturen, kleuren en bewegingen. Dat vind ik hier best goed gelukt.
Luxor is een stadje waar je heel gezellig kan vertoeven. In het centrum vind je de Luxortempel en langs de corniche wandel je fijn langs de Nijl. Er zijn heel wat lekkere restaurants waar je de Egyptische keuken kan proeven. Een ander hoogtepunt is natuurlijk de Karnak-tempel. Een plek die tot de verbeelding spreekt en die uitnodigt om foto’s te maken.

En dan als laatste mijn ultieme, favoriete foto die ik heb gemaakt tijdens mijn reis door Egypte. Caïro is een wereld op zich en dat zie je in elk detail. Vanaf het dak van ons hotel had ik een uniek uitzicht: de piramides van Giza op de achtergrond en de levendige stad op de voorgrond.
Ik had makkelijk nog tien foto’s extra kunnen kiezen. Of je nu reist voor cultuur, natuur, geschiedenis of gewoon om je te laten verrassen, Egypte geeft je altijd meer dan je verwacht. Dat maakt het een topbestemming voor groepsreizen en natuurlijk voor iedereen die met Koning Aap op ontdekking gaat.